En İyi Macera Filmleri

 Kara Şövalye/The Dark Night (2008)

En İyi Macera Filmleri listemizin ilk sırasında Kara Şövalye yer alıyor. Gotham şehri Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent’in birlikte verdiği mücadele ile suçlulardan arındırılmıştır. Ancak ansızın ortaya çıkan Joker işleri fena halde bozar. Joker’in zekası ile baş etmek hiçte kolay olmayacaktır. Gotham eski kargaşa dolu günlerine dönmenin eşiğindedir. Batman bir yandan şehri kurtarmaya çalışırken bir yandan da kendi varlığını sorgulayacaktır. O suçluların sayısını azaltıyor mudur? yoksa çoğaltıyor mudur?
İmdb Puanı : (9.0)

En İyi Macera Filmleri – Başlangıç / Inception (2010)

Başrolünde usta aktör Leonardo DiCaprio’nun yer aldığı filmde; çok yetenekli bir hırsız olan Dom Cobb’un hikayesi anlatılıyor. Ancak onun uzmanlık alanı diğer hırsızlardan farklı olarak zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Bu nadir görülen mahareti onun uluslararası bir kaçak olmasına neden olmuş ve sevdiği her şeye mal olmuştur. Ancak onu içinde olduğu bu durumdan kurtaracak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek şey; imkansız başlangıcı tamamlamaktır. Ekibi ile birlikte bu kez bir şey çalmanın değil, bir fikir yerleştirmenin peşine düşer.
İmdb Puanı : (8.8)

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği/ The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

En İyi Macera Filmleri listesinin üçüncü sırasında bir efsane yer almakta. Uzun yıllar önce üretilen ve Orta Dünya topraklarına kandan başka bir getirisi olmayan yüzüklerden sonuncusu ortaya çıkar. Frodo amcasının kendisine emanet ettiği yüzük ile her şeyden bir haber
yaşarken büyücü Gandalf’ın anlattıkları karşısında dehşete kapılır. Savaşlardan ve gücünü toplamaya
çalışan Sauron’dan kurtulmanın tek yolu yüzüğü yok etmektir. Yüzüğün yok edilebileceği tek yer olan
Mordor’a gitmek üzere kendini feda eden savaşçılardan oluşan bir ekip kurulur. Böylece çok uzun ve
zorlu geçecek bir yolculuk başlar.
İmdb Puanı : (8.8)

En İyi Macera Filmleri-John Wick 2 (2017)

John Wick emekliye ayrılmış, köpeğiyle birlikte sakin bir hayat sürmektedir. Ancak başına gelen bazı olaylar onu bir kez daha suç dünyasına iter. Bu kez bu uğurda Roma sokaklarını arşınlayacaktır. Başarılı aksiyon filmi olan John Wick’in devamı olan 2. Filmde bir kez daha başrolde Keanu Reeves’i izleyeceğiz. En iyi 20 macera filmi listemizde 4.sıraya yerleşen filmi izlemek için www.cinemapub.net adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
İmdb Puanı : (8.8)

 

Matrix (1999)

Bilgisayar programcısı olan Thomas Anderson aynı zamanda Neo lakaplı usta bir hackerdir ve siyah takım elbiseli adamların yakın takibindedir. Takip edilmesinin sebebini ise karşılaşacağı Morpheus’dan öğrenecektir. Neo , birden kendini Morpheus’un anlattıklarına inanmak zorunda kaldığı bir oyunun içinde bulur. İçinde yaşadığımız bu dünya tamamen aldatıcıdır ve tüm insanlık aslında uzaydan gelen yaratıkların köleleridir. Neo , Morpheus ve Trinity’nin yardımları ile kendini bu düzeni yıkmaya adayanların bulunduğu bir gruba katılır.
İmdb Puanı : (8.7)

Yedi/Se7en (1995)

En İyi Macera Filmleri arasında yer alan Yedi’ de Başrollerinde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow ‘un yer aldığı efsane filmde; bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleri ile öldürmektedir. Hristiyanlık dininde bu yedi günah ; oburluk, açgözlülük, yıkıcılık , şehvet düşkünlüğü, kıskançlık, kibir ve tembelliktir. İki polis dedektifi de bu seri katilin peşindedir.
İmdb Puanı : (8.7)

Terminatör 2: Mahşer Günü /Terminator 2: Judgment Day (1991)

2009 yılında Sarah Connar’ı öldürme görevinde başarısız olan Synet Robotları T-1000 adında yeni bir robot üretir. Bu yeni “Terminatör” geçmişe giderek insan direnişinin başında yer alacak olan Sarah Connar’ın oğlu John Connar’ı öldürmek üzere programlanır. Fakat başka bir robot olan T-800 de tam tersi olarak John’u kurtarmak üzere geçmişe gönderilmiştir. İnsanlığın kaderini belirleyecek tek bir soru vardır: İki robottan hangisi John’u daha önce bulacaktır?
İmdb Puanı : (8.5)

Indiana Jones: Kutsal Hazine Avcıları/Raiders of the Lost Ark(1981)

1981 yılında çekilen Indiana Jones serisinin ilk filminde Arkeolog Indiana Jones, 10 Emirin sırrını çözecek olan “Ark of The Conenant”‘ı bulmak üzere görevlendirilir ve yola çıkar. Nazi Almanya’sını yöneten Hitler’de bu Ark’ın peşindedir. Indiana ile Alman ajanlarının karşı karşıya geleceği bu macera Nepal’den Kahire’ye kadar uzanacaktır.
İmdb Puanı : (8.5)

Çılgın Max: Öfkeli Yollar /Mad Max: Fury Road (2015)

Mad Max serisinin dördüncü filmi “Öfkeli Yollar” da Mad Max kendisini Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklarda savaş ortamından kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. Kaçtıkları kişi ise yaşadıkları toprakların yöneticisi zalim Immortan Joe’dir ve Joe kendisinden çalınan ve çok önemli bir şeyin peşindedir.
İmdb Puanı : (8.1)

Deadpool (2016)

 

Wade Wilson eski bir özel kuvvetçidir ve hayatına giren Vanessa ile her şey yolunda gitmektedir. Ancak bu mutluluk kısa sürer ve Wilson kanser olduğunu öğrenir. Sevdiği kadını bu acılı süreçten uzak tutmak istediği için ondan ayrılır ve tedavi umudu olan bir bilimsel projeye katılır. Fakat bu bilimsel proje bir yan etki olarak kansere çare olacaktır. Wilson akla gelmeyecek acılara dayanır ve sonunda üstün yeteneklere kavuşur. Fakat şimdi tek bir amacı vardır; Ajax “Francis”ten intikam almak!
İmdb Puanı : (8.1)

Şehrin Azizleri /The Boondock Saints(1999)

İrlanda asıllı ikiz kardeşler Connor ve Murphy McManus, Boston’da hayatlarını sürdürmektedir. Oldukça dindar olan bu ikili, Tanrının kendilerine dünyayı korumak misyonu yüklediğine inanarak Boston’da olan azılı suçluları temizlemeye başlarlar. Kurbanlar kötü insanlar olduğu için halk panik yapmaz. İkizlerin peşindeki FBI ajanı Paul Smecker bile bu durumu kendisinin yapmak isteyip yapamadığı bir şey olarak görmektedir. Kardeşler halkın desteği ile yollarına devam ederler ta ki oyunlarını bozdukları kesim bu işe bir son vermeye karar verene kadar.
İmdb Puanı : (7.9)

Sıkı Aynasızlar/Hot Fuzz(2007)

En iyi macera filmleri listemizin 12.sırasında yer alan filmde ; Londra’da polis olan Nicholas Angel görevinde oldukça iyi bir polistir. Bu kadar iyi olması karşısında diğer polislerin motivasyonlarının düşmemesi için suç oranının düşük olduğu Sandford kasabasına atanır. Her şey yolunda görünür ta ki iki aktör başı kesilmiş şekilde bulunana dek . Kaza olarak görülen bu duruma inanmayan Angel işin peşini bırakmaz ve ortağı Danny ile gerçeğin peşine düşer.
İmdb Puanı : (7.9)

Kingsman: Gizli Servis/Kingsman: The Secret Service (2015)

Belki de En İyi Macera Filmeri listesinin en heyecanlı Macera Filmleri arasında olan Kingsman’da Eggsy Price çok küçük yaşta babasını bir askeri görevde kaybetmiştir. Bunun neticesinde ailesine bir madalya takdim edilir ve aileye bir kereye mahsus olarak acil durumda arayacakları bir numara verilir. Aradan geçen 17 yılın sonunda Eggsy bir gün trafikte kargaşaya neden olur ve başı derde girer , kurtulmak içinde madalyayı kullanır. Onu bu durumdan kurtaran Harry Hart ise hayatını Eggsy’nin babasına borçludur. Şimdi Harry bu sıradan görünen gence, gizli bir bağımsız istihbarat servisi ajanı olmanın yollarını öğretecektir.
İmdb Puanı : (7.7)

Non-Stop(2014)

Filmde Bill Marks , Hava kuvvetlerinden emekli bir askerdir ve şimdi uçak polisi olarak uçaktaki 200 yolcunun hayatı onun ellerindedir. Her 20 dakikada bir uçaktaki bir kişiyi öldürmekle tehdit eden esrarengiz suçluyu yakalamak zorundadır. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı herkesin potansiyel suçlu olabileceği bu durum Bill Marks’ı baş etmesi güç bir macera ve gerilimin içine sürüklüyor.
İmdb Puanı : (7.7)

 

Baskın/The Raid: Redemption(2011)

Özel bir operasyon timi, şehir dışındaki mahallelerden birinde bir uyuşturucu tüccarının gizlendiği haberini alır ve adamın olduğu binaya bir operasyon düzenler. Fakat atladıkları bir nokta vardır. Bu apartmanın her katında farklı suçlardan hüküm giymiş azılı suçlular bulunmaktadır. Baskın haberini alan suçlular birlik olarak bina girişlerini kapatır ve polisleri tuzağa düşürerek çoğunu öldürür. Birkaç polis hayatta kalır ancak onlarında kendini kurtarmak için her katında tehlikeler olan binanın 30.katına tırmanmaları gerekmektedir.
İmdb Puanı : (7.6)

Adalet/The Equalizer (2014)

McCall gizemli geçmişini geride bırakarak sessiz ve sakin bir yaşam sürmeye başlar. Ancak acımasız Rus mafyasının kontrolünde Teri isimli genç kızla tanışır ve onun durumuna kayıtsız kalamaz. Kendi kendisini emekli eden McCall, adalet duygusunun peşinden giderek Teri’ye yardım edecektir.
İmdb Puanı : (7.2)

Kır Zincirlerini/Danny the Dog (2005)

Danny, Bart amca dediği güçlü bir haydut için adeta insanlara saldıracak bir köpek gibi yetiştirilmiştir. Çocukluğundan bu yana öldürmek için savaşmaktan başka bir şey yapmamıştır. Kafası 10 yaşında bir çocuk gibi işlemektedir. Ancak bir gün birlikte geçirdikleri bir kaza sonucunda Bart komaya girince Danny ortada kalır. Bir süre sonra iyi bir aile onu yanına alır. Gözleri görmeyen piyano akortçusu Sam ve onun genç üvey kızı Victoria birlikte Danny’e aşkı, sevgiyi, iyiliği ve daha birçok insani duyguyu öğretir.
İmdb Puanı : (7.0)

Karanlıklar Ülkesi/Underworld(2003)

Selene son derece güzel bir vampirdir ve vampirler ile kurt adamlar arasındaki savaşlarda yer alır. Her ne kadar vampir olsa da bir kurt adama Micheal’a aşık olur. Micheal ve Selene savaşların sona ermesi için harekete geçer.
İmdb Puanı : (7.0)

En İyi Macera Filmleri-İtalyan İşi/The Italian Job(2003)

En İyi Macera Filmleri listesinde yer almaya hak kazana bu efsane filmde kendi alanında kariyer sahibi olarak nitelendirilebilecek bir suçlu olan Charlie Croker’ın ekibiyle yaptığı bir soygun macerası anlatılmaktadır. Çete Los Angeles tarihindeki en sıkışık trafiği yaratarak yapmayı planladıkları soygun için zaman kazanmak ister. Oluşturdukları bu kargaşa karşısında ilerleyebilmek için ise kaldırımdan gidebilecek kadar küçük bir Mini Cooper kullanırlar. Hedefleri, trafik açılana dek soygunu yapmak ve ortadan kaybolmaktır.
İmdb Puanı : (7.0)

En İyi Macera Filmleri-Wanted(2008)

 

En İyi Macera Filmleri listemizin son sırasında yer alan filmde ; Babasının kiralık katil olduğunu öğrenen ve onun izinden gitmeye karar veren Wes, kendisine mesleğin inceliklerini öğretecek olan Fox ve Sloan isimli deneyimli katiller ile birlikte çalışmaya başlar. Hayatında hep başarısız olmuş olan Wes bu döngüyü kırmak istemektedir. Fox’u tanıdığı günden itibaren içinde yer alan kızgın ve öfkeli kurdu serbest bırakacaktır. Eğitimli bir suikastçı olmak elbette kolay bir şey değildir.
İmdb Puanı : (6.8)