En İyi 20 Gençlik Filmi İzle

1) Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower (2012)

Listemizin birinci sırasında başrollerinde son dönemin en yetenekli oyuncularından Emma Watson, Logan Lerman ve Ezra Miller’in yer aldığı Saksı Olmanın Faydaları yer alıyor. Filmde arkadaş çevresi tarafından daima küçümsenen ve kendi sorunlarıyla boğuşan Charlie’nin hikayesi anlatılıyor. En yakın arkadaşanın da intihara teşebbüs etmesiyle iyice dibe batan Charlie aynı yıl liseye başlar. Burda da kimse tarafından sevilmeyeceğini düşünerek geri planda kalan Charlie, tanıştığı Sam ve Patrick adlı iki kardeşle başlarda zor olsa da güzel bir dostluk kurar. İki kardeş son derece çekingen olan Charlie’nin değişmesini ve hayattan zevk almasını sağlar. Charlie her daim bir kenarda bekleyen çocukluk travmasıyla baş etmeye çalışacak, Sam ve Patrick aracılığıyla hayatı yeni yeni tanımaya başlayacaktır.
İmdb Puanı: (8.0)

2) Sing Street (2016)

Ailesiyle birlikte Dublin’de yaşayan Conor, problemleri olan bir çocuktur. Yeni okuluna uyum sağlamakta sıkıntılar yaşayan Conor , öğretmenlerinden ve sınıf arkadaşlarından olumsuz tepkiler almaktadır. Üstelik ailesiyle de problemleri olan genç , okulun yakınlarında gördüğü Raphina ‘dan hoşlanır. Kızın dikkatini çekmek için bir müzik grubu kurmaya karar verir. Başlarda zorluklar yaşasa da zamanla Conor ve arkadaşları güzel işler yapmaya başlar. Üstelik Raphina’nın ilgisini çekmeyi de başarır. Film İzle için film adına tıklayabilirsiniz.
İmdb Puanı: (8.0)

3) Aynı Yıldızın Altında / The Fault in Our Stars (2014)

16 yaşında ki Hazel 3 yıldır tiroid kanseriyle mücadele eden bir genç kızdır. Kanser akciğerlerine de sıçradığı için her daim yanında oksijen tüpüyle gezmek zorundadır. Kanser hastaları için oluşturulan destek grubunun seanslarından birinde Augustus isimli gençle tanışır. Augustus beyin tümörüyle savaşmış ve bu yolda bir bacağını kaybetmiştir. İki genç birlikte vakit geçirdikçe birbirlerine yakınlaşırlar ve aşık olurlar. Augustus akciğer tedavisi için hastaneye yatan Hazel’in başından bir an ayrılmaz ve onun tek hayalini gerçekleştirmek için bir plan yapar. Plana göre ikili birlikte Amsterdam’a gidecek ve Hazel’in hayran olduğu yazar Peter Van Houten ile tanışacaktır.
İmdb Puanı: (7.9)

4) Ben, Earl Ve Ölen Kız / Me and Earl and the Dying Girl (2015)

Greg Gaines, sosyalleşme konusunda sorunları olan 17 yaşında bir gençtir. Lise hayatını mümkün olduğunca görünmez bir tip olarak geçirmeyi planlamaktadır. Ancak annesi onun tam tersi düşüncededir. Greg’in yakın zamanda kanser teşhisi konulan sınıf arkadaşı Rachel ile yakından ilgilenmesini istemektedir. Greg bu teklifi isteksizde olsa kabul eder ve böylece ikili arasında hayal bile edemeyecekleri bir dostluk başlar.
İmdb Puanı: (7.8)

 

5) İlk Aşk /Flipped (2010)

En iyi 20 gençlik filmi listemizde 5. Sıraya geldik. Flipped isimli filmde ; Bryce ve Julie ikinci sınıfta tanışmış ve böylece Julie ilk aşkını tatmıştır. Ancak Bryce kızlardan çekinen, utangaç ve sıkılgandır. Her ne kadar Julie’yi kaybetmek istemese de kızın ısrarları ve Bryce’ın “Hayır” cevabını kabul etmemesi can sıkmaktadır. Aradan geçen altı yılda Julie ve Bryce aynı okullara gitmiş, karşılıklı evlerde oturmaya devam etmiştir. Geçen zaman onları uzaklaştırsa da aralarında hala bir bağ vardır.
İmdb Puanı: (7.7)

6) Çok Fena /Superbad ( 2007)

Bir lise komedisi olan Superbad listemizde 6.sıraya yerleşiyor. Film İzle liseden mezun olmak üzere olan ve asosyal olarak tabir edilebilecek iki gencin serüvenleri eğlenceli bir dille anlatılıyor.
İmdb Puanı: (7.6)

7) Juno (2007)

Juno sevimli , müziksever ancak kafası karışık bir lise öğrencisidir. Merak sonucu sınıf arkadaşı Bleeker ile yatmaya karar verir ancak hiç olmadık bir zamanda hamile kalması can sıkıntısı yaratır. En yakın
arkadaşı Leah ile birlikte bu duruma çözüm bulmaya çalışırlar. Plana göre Juno bebeğini 9 ay boyunca karnında taşıyacak ve varlıklı bir aileye verecektir. Ancak geçen zamanda Juno olgunlaşmaya başladığını hisseder. Üstelik evin karizmatik sahipleri ile sıra dışı bir arkadaşlıkları da başlamıştır.
İmdb Puanı: (7.5)

8) Scott Pilgrim Dünyaya Karşı / Scott Pilgrim vs. the World (2010)

Akıllı ve güzel bir kızla sevgili olmak kolay bir iş değildir. Üstelik bu kız eski yedi sevgilisini dövdükten sonra sevgili olabileceğiniz bir kız ise hiç kolay bir iş değildir. Ancak gönül her zaman kolay olana konmayacağı için Scott Pilgrim’i zorlu bir görev beklemektedir.
İmdb Puanı: (7.5)

9) Aşk, Şimdi! / Now Is Good (2012)

Tessa, lösemi hastalığına yakalanmış ve geçirdiği 4 yıllık tedavi sürecinin ardından doktorlar tarafından iyileşemeyeceği teşhisi koyulmuş bir genç kızdır. Çaresiz ölümü kabullenen Tessa, son günlerinde hastanede acı çekmek istemez ve kalan günlerinde sevdikleriyle birlikte yapmak istediklerini yazacağı bir liste hazırlamaya karar verir.
İmdb Puanı: (7.2)

10) Zamana Güzellik Kat / Cashback (2006)

En iyi gençlik filmleri listemizde 10.sırada Cashback yer alıyor. Acı veren bir ayrılığın ardından gelen yeni ve keyifli bir hayatın hikayesini konu alan filmde; yaşadığı ayrılık acısı nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Güzel Sanatlar Resim öğrencisi Ben Willis, sıkıntılı günlerin getirdiği bir alışkanlık ile geceleri uyuyamamaktadır. Bir süre sonra bu alışkanlığı faydalı bir duruma çevirmek için bir süpermarkette gece vardiyasında çalışmaya başlar. İlk başlarda sıkıcı gelen 8 saatlik mesai çalışma arkadaşlarını yakından tanımaya başladıkça eğlenceli bir hal almaya başlar.
İmdb Puanı: (7.2)

11) Keşke 30 Olsam / 13 Going on 30 (2004)

Jenna’nın 13. Yaş gününde en yakın arkadaşı Lucy’nin muzip bir oyunuyla her şey alt üst olur. Hoşlandığı çocuk olan Matt ile ilgili alay konusu olan Jenna ,30 yaşına gelene dek saklanmayı diler ve elindeki dilek tozu sayesinde bu dileği umulmadık bir biçimde kabul olur. Güzel bir vücut , atletik bir erkek arkadaş, harika bir ev, iş ve arkadaşlar. Bundan daha güzel bir hayat olabilir mi ? diye düşünülse de Jenna’nın tek istediği çocukluk aşkı Matt’dir. Onun yetişkin haliyle karşılaştığında ise eski Matt olmadığını fark eder. Film İzle için film adına tıklamanız yeterli!
İmdb Puanı: (7.2)

12) Komik Bir Hikâye/ It’s Kind Of a Funny Story (2010)

Craig bir lise öğrencidir ve en yakın arkadaşının kız arkadaşına aşık olmuştur. Bu durum onu depresif bir hale sokmuş ve kendinde intihar eğilimi olduğunu fark edince bir hastaneye gitmeye karar verir. Bir takım incelemeler yapıldıktan sonra bırakılacağını düşünen Craig için işler umduğu gibi gitmez ve bir hafta süre ile hastanede kalması gerekir. Gençler için ayrılan bölüm tadilatta olduğu için yetişkinlerin bölümüne yerleştirilir, Burada kendisi gibi birkaç genç daha görür. Genç bir kızı olan Bobby ona etrafı tanıtır. Noelle Craig’in dikkatini çeker, üstelik aynı yaştalardır.
İmdb Puanı: (7.1)

13) Adı Çıkmış / Easy A (2010)

Olive, lisede kendi halinde bir öğrenciyken birden tüm okulda dedikodusu yapılan bir kız haline gelir. Söylentilere göre Olive bekaretini kaybetmiştir. Söylentilerin gerçek olmadığını anlatmaya çalışsa da gün geçtikçe olay daha çok sahicilik kazanır. Bütün hayatının mahvolduğunu düşünen Olive, bu olay sonrasında tüm okulun gözdesi haline gelir.
İmdb Puanı: (7.1)

14) Amerikan Pastası / American Pie (1999)

En iyi 20 gençlik filmi listesi olur da tüm zamanların en popüler gençlik filmlerinden Amerikan Pastası o listeye girmez mi hiç ? Kendine güveni olmayan lise öğrencisi 4 arkadaş, hayatları boyunca kimseyle cinsel ilişkiye girme şansı bulamamıştır. Psikolojik anlamda büyük bir baskı yaşayan bu gençler mezuniyet gecesine kadar bir kızla birlikte olmak üzere iddiaya girerler. Artık cinsel ilişki yaşamak onlar için maddi ve manevi bir yük haline gelecektir.
İmdb Puanı: (7.0)

15) Kötü Kızlar / Mean Girls (2004)

Listemizin 15.sırasında Kötü Kızlar adlı gençlik komedisi yer alıyor. Afrika’da doğup büyüyen Cady’nin annesi ve babası zoologtur. Bu vesile ile büyüyen Cady’nin kafasında “doğada güçlü kalan hayatta kalır” ilkesi yer almaktadır. Ancak 15 yaşına gelip de liseye başladığında kafasındaki orman kanunlarının pek de sandığı gibi olmadığını görür. İşin içine aşkta girince durumlar iyice karışır. Üstelik Cady okulun en gözde kızının eski sevgilisine gönlünü kaptırmıştır. İşler haliyle karışacaktır.
İmdb Puanı: (7.0)

16) Ya Aşksa /What If (2014)

Başrollerinde Daniel Radcliffe ve Zoe Kazanın yer aldığı filmde, 5 senedir sevgilisi Ben ile yaşayan Chantry ile ilişkiler konusunda şansı yaver gitmeyen Wallace’ın arkadaşlık ilişkilerinin zaman içerisinde yaşadığı değişimler ve arkadaşlıktan öte giden duygular anlatılıyor.Film İzle için film adına tıklayın!

İmdb Puanı: (6.8)

17) Sınav (2006)

Türk yapımı filmde , ÖSS için hazırlanan milyonlarca öğrenciden birkaçı olan Gamze, Kaan , Mert, Sinan ve Uluç’un ailelerini ve çevrelerini hayal kırıklığına uğratacakları korkusuyla aradıkları çıkış yolu anlatılıyor. Normal yollar ile notlarını yükseltemeyeceğini anlayan gençler , lise başarı puanlarını yükseltmek amacıyla sınav sorularını çalmaya karar verirler . Peki sıra ÖSS’ye geldiğinde aynı başarıyı gösterebilecekler midir ?
İmdb Puanı: (6.6)

18) Aşk Gibi Bir Şey /A Lot Like Love (2005)

Okuldan yeni mezun olan Oliver çabucak iş hayatına atılmış 20’li yaşlarda bir delikanlıdır. Yoğun geçen iş hayatı nedeniyle sürekli seyahat etmektedir. Bu seyahatlerin birinde Emily ile tanışır. Tanışmalarından sonra da tam 7 yıl sürecek bir karşılaşma döngüsünün içine girerler. Hayatlarının farklı dönemlerinde sürekli bir araya gelen ikili, bir türlü adını koyamadıkları bir ilişki yaşarlar. Beraberken çok iyi vakit geçirseler de birbirlerinin zıttı karakterlere sahip olmaları işlerini zorlaştırmaktadır. Peki bu ilişki sadece arkadaşlık olarak mı kalacaktır yoksa daha ötesine dönüşecek midir?
İmdb Puanı: (6.5)

19) Benimle Dans Et /Step Up (2006)

Gençlik filmlerinin bir diğer efsanesi olan Step Up ‘da , dansı çok seven ve bir süre önce kamu hizmeti
cezasını çekmek için Baltimore’daki bir sanat okuluna gönderilen Tyler Gage’nin hikayesi anlatılmaktadır. Bu okula gönderilmesinin nedeni suç işlemiş olmasıdır. Okulda Nora adındaki genç ve güzel öğrenciyle tanışır. Nora harika bir dansçıdır. Tyler ile Nora’nın yollarının kesişmesi onlar için bambaşka umutların yeşermesine neden olacaktır.
İmdb Puanı: (6.5)

20) 17 Yeniden / 17 Again (2009)

1989 yılında lise son sınıf öğrencisi olan Mike O’Donnell okulun en popüler öğrencilerinden birisidir. Basketboldaki hünerleri ile de şimdiden geleceğini garanti altına almıştır. Üniversite bursu ve güzel bir kariyer avuçlarının içindedir. Ancak o tüm bunları reddederek bebek beklediğini öğrendiği kız arkadaşı Scarlet ile aynı yastığa baş koymaya karar verir. Aradan geçen 20 yılın sonunda Scarlet ile ayrılık aşamasına gelmiş , kariyeri mahvolmuştur. Üstelik oğlu da onun bir zavallı olduğunu düşünmektedir. Ancak mucizevi bir şekilde Mike’a yeniden şans verilir ve 17 yaşına geri döner.
İmdb Puanı: (6.4)
En iyi 20 gençlik filmi listemizin sonuna geldik. Yukarda saymış olduğumuz filmleri ve daha nicelerini
izlemek için sizi www.cinemapub.net adresine bekliyoruz.